Masz pytania lub pilną pracę? Zadzwoń:
501584332, 509928504
Zamów w ciągu:
DARMOWA dostawa:
Warszawa: czwartek, 27go
Cała Polska: piątek, 28go

Książki i katalogi w oprawie zeszytowej

Masz wiele do powiedzenia klientom? Znakomicie! Broszura w oprawie zeszytowej to ulubione i najczęściej wybierane rozwiązanie w takiej sytuacji. Świetnie sprawdzi się również jako menu.

Wczytujemy dane...

Podstawowe informacje

Masz wiele do powiedzenia klientom? Znakomicie! Książeczka w oprawie zeszytowej to ulubione i najczęściej wybierane rozwiązanie w takiej sytuacji. Świetnie sprawdzi się również jako menu. Gorąco polecamy.

Katalogi w oprawie zeszytowej drukujemy w standardowych rozmiarach: A4, A5, A5 (pionowe i poziome). Jeśli potrzebujesz innego rozmiaru skontaktuj się z nami.

Wykończenie

Oferujemy do wyboru papiery satynowane oraz powlekane błyszczące i matowe. Okładka i wnętrze może być dodatkowo pofoliowana (folia matowa, błyszcząca, soft-touch i piaskowa).

Jak przygotować plik

Projekt książki w oprawie zeszytowej trzeba przygotować jako plik PDF zgodnie z następującymi zasadami:

  • Kolejne strony pliku odpowiadają kolejnym stronom książki;
  • Okładkę można przygotować jako pierwszą i ostatnią stronę w pliku. Ew okładka może być w osobnym pliku;
  • Plik do druku musi mieć spad 3mm oraz obszar bezpieczny także 3mm;
  • Kolorystyka CMYK;
  • Rozdzielczość 300DPI.

Przykładowo jeśli chcemy wydrukować książkę rozmiaru A4, zawierającą 40 stron powinniśmy przygotować plik zawierający 42 strony, gdzie każda strona ma rozmiar 216 na 303 mm (A4 plus 3mm spadów z każdej strony). Pierwsza strona pliku będzie to przednia okładka, druga strona pliku to pierwsza strona książki. Ostatnia strona pliku to tylna okładka. Jeśli chcemy aby wewnętrzna strona okładki także była zadrukowana plik powinien mieć 44 strony. W takim wypadku 1 strona to będzie przód okładki, 2 strona to tył przedniej okładki, potem zawartość książki i na końcu 2 strony zawierające wewnętrzną i zewnętrzną stronę tylnej okładki.

Słowniczek:

  • Spady – Jest to ta część, która będzie odcięta (znajduje się na zewnątrz linii cięcia). Plik z projektem powinien zawierać to co znajduje się w obszarze spadów ale powinno to być tylko tło. Zadrukowujemy te odcinane fragmenty aby strony książki były pokryte kolorem aż do krawędzi, bez białych pasków.
  • Obszar bezpieczny – Jest to obszar, który znajdzie się na kartach książki ale znajduje się blisko krawędzi. W tym obszarze powinniśmy umieścić tylko tło. Nie powinno tam być napisów, ramek ani ważnych elementów graficznych.

Zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi przygotowania plików do druku cyfrowego.

Jeśli masz jakieś pytanie napisz je poniżej a odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Studiouh.com Sp. z o.o.
ul. Puławska 233 lok. B5 Czynne: pn. – pt. 9.00-17.00 tel. 509928504, 501584332
UWAGA! w piątek 31 maja drukarnia zamknięta.