Masz pytania lub pilną pracę? Zadzwoń:
501584332, 509928504

Książki i katalogi w oprawie twardej

Zamów w ciągu:
DARMOWA dostawa:
Warszawa: poniedziałek, 9go
Cała Polska: wtorek, 10go

Nakłady małe już od jednej sztuki i duże do kilkuset sztuk. Standardowy rozmiar A4, A5, A6 lub wybrany przez ciebie. Wiele papierów do wyboru. Okładka uszlachetniona folią błyszczącą, matową lub soft-touch.

Podstawowe informacje

Interesują Cię katalogi premium w twardej oprawie? Nic prostszego! Sprawdź i skorzystaj z tej oferty.

Książki w oprawie twardej drukujemy w standardowych rozmiarach: A4, A5, A5 (pionowe i poziome). Jeśli potrzebujesz innego rozmiaru skontaktuj się z nami.

Wykończenie

Wnętrze książki można wykonać na różnych papierach: satynowanych, powlekanych błyszczących (gloss) i matowych (silk). Jeśli ma to być wydanie bardzo ekskluzywne proponujemy papier MOHAWK Superfine.

Dla książek do 60 stron najlepiej zastosować papier o gramaturze 150 do 170g. Przy większej liczbie stron zalecany jest papier cieńszy (100 do 120g).

Jak przygotować plik

Projekt książki w oprawie twardej należy przygotować jako plik PDF zgodnie z następującymi zasadami:

  • Kolejne strony pliku odpowiadają kolejnym stronom książki;
  • Okładkę można przygotować jako pierwszą i ostatnią stronę w pliku. Ew okładka może być w osobnym pliku;
  • Plik do druku musi mieć spad 3mm oraz obszar bezpieczny także 3mm. Po wewnętrznej stronie książki (przy grzbiecie) najlepiej aby powiększyć obszar bezpieczny do 10mm;
  • Kolorystyka CMYK;
  • Rozdzielczość 300DPI.

Przykładowo jeśli chcemy wydrukować książkę rozmiaru A4, zawierającą 40 stron powinniśmy przygotować plik zawierający 42 strony, gdzie każda strona ma rozmiar 216 na 303 mm (A4 plus 3mm spadów z każdej strony). Pierwsza strona pliku będzie to przednia okładka, druga strona pliku to pierwsza strona książki. Ostatnia strona pliku to tylna okładka.

Słowniczek:

  • Spady – Jest to ta część, która będzie odcięta (znajduje się na zewnątrz linii cięcia). Plik z projektem powinien zawierać to co znajduje się w obszarze spadów ale powinno to być tylko tło. Zadrukowujemy te odcinane fragmenty aby strony książki były pokryte kolorem aż do krawędzi, bez białych pasków.
  • Obszar bezpieczny – Jest to obszar, który znajdzie się na kartach książki ale znajduje się blisko krawędzi. W tym obszarze powinniśmy umieścić tylko tło. Nie powinno tam być napisów, ramek ani ważnych elementów graficznych.

Zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi przygotowania plików do druku cyfrowego.

Dlaczego drukować w Studiouh.com

Jeśli masz jakieś pytanie napisz je poniżej a odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Studiouh.com Sp. z o.o.
ul. Puławska 233 lok. B5 Czynne: pn. – pt. 9.00-17.00 tel. 509928504, 501584332