Masz pytania lub pilną pracę? Zadzwoń:
501584332, 509928504

Książki i katalogi w oprawie sprężynkowej

Zamów w ciągu:
DARMOWA dostawa:
Warszawa: poniedziałek, 25go
Cała Polska: wtorek, 26go

Nakłady małe już od jednej sztuki i duże do kilkuset sztuk. Standardowy rozmiar A4, A5, A6 lub wybrany przez ciebie. Wiele papierów do wyboru. Wnętrze i okładka mogą być uszlachetnione folią.

Podstawowe informacje

Prezentujemy wygodne w użyciu broszury w oprawie sprężynowej. Ten rodzaj wykończenia świetnie sprawdzi się przy materiałach szkoleniowych, konferencyjnych, jak również do prezentacji oferty Twojej firmy.

Katalogi w oprawie sprężynkowej drukujemy w standardowych rozmiarach: A4, A5, A5 (pionowe i poziome). Jeśli potrzebujesz innego rozmiaru skontaktuj się z nami.

Wykończenie

Oferujemy do wyboru papiery satynowane oraz powlekane błyszczące i matowe. Okładka i wnętrze może być dodatkowo pofoliowana (folia matowa, błyszcząca, soft-touch i piaskowa).

Jak przygotować plik

Projekt książki w oprawie sprężynkowej trzeba przygotować jako plik PDF zgodnie z następującymi zasadami:

  • Kolejne strony pliku odpowiadają kolejnym stronom książki;
  • Okładkę można przygotować jako pierwszą i ostatnią stronę w pliku. Ew okładka może być w osobnym pliku;
  • Plik do druku musi mieć spad 3mm oraz obszar bezpieczny także 3mm. Po wewnętrznej stronie książki (przy sprężynce) należy powiększyć obszar bezpieczny do 10mm;
  • Kolorystyka CMYK;
  • Rozdzielczość 300DPI.

Przykładowo jeśli chcemy wydrukować książkę rozmiaru A4, zawierającą 40 stron powinniśmy przygotować plik zawierający 42 strony, gdzie każda strona ma rozmiar 216 na 303 mm (A4 plus 3mm spadów z każdej strony). Pierwsza strona pliku będzie to przednia okładka, druga strona pliku to pierwsza strona książki. Ostatnia strona pliku to tylna okładka. Jeśli chcemy aby wewnętrzna strona okładki także była zadrukowana plik powinien mieć 44 strony. W takim wypadku 1 strona to będzie przód okładki, 2 strona to tył przedniej okładki, potem zawartość książki i na końcu 2 strony zawierające wewnętrzną i zewnętrzną stronę tylnej okładki.

Słowniczek:

  • Spady – Jest to ta część, która będzie odcięta (znajduje się na zewnątrz linii cięcia). Plik z projektem powinien zawierać to co znajduje się w obszarze spadów ale powinno to być tylko tło. Zadrukowujemy te odcinane fragmenty aby strony książki były pokryte kolorem aż do krawędzi, bez białych pasków.
  • Obszar bezpieczny – Jest to obszar, który znajdzie się na kartach książki ale znajduje się blisko krawędzi lub po wewnętrznej stronie pod sprężynką. W tym obszarze powinniśmy umieścić tylko tło. Nie powinno tam być napisów, ramek ani ważnych elementów graficznych.

Zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi przygotowania plików do druku cyfrowego.

Dlaczego drukować w Studiouh.com

Jeśli masz jakieś pytanie napisz je poniżej a odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Studiouh.com Sp. z o.o.
ul. Puławska 233 lok. B5 Czynne: pn. – pt. 9.00-21.00 tel. 509928504, 501584332

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress