Masz pytania lub pilną pracę? Zadzwoń:
501584332, 509928504
Zamów w ciągu:
DARMOWA dostawa:
Warszawa: poniedziałek, 22go
Cała Polska: wtorek, 23go

Książki i katalogi w oprawie miękkiej

Nakłady małe już od jednej sztuki i duże do kilkuset sztuk. Standardowy rozmiar A4, A5, A6 lub wybrany przez ciebie. Wiele papierów do wyboru. Opcja uszlachetniania okładki.

Wczytujemy dane...

Podstawowe informacje

Ładny i oryginalny katalog z daleka przyciągnie wzrok Twojego klienta i zachęci go do przejrzenia Twojej oferty.

Katalogi w oprawie miękkie drukujemy w standardowych rozmiarach: A4, A5, A5 (pionowe i poziome). Jeśli potrzebujesz innego rozmiaru skontaktuj się z nami.

Wykończenie

Wygląd książki lub katalogu w oprawie miękkiej zależy od jej okładki. Dlatego też oferujemy do wyboru papiery satynowane oraz powlekane błyszczące i matowe. Okładka może być dodatkowo pofoliowana (folia matowa, błyszcząca, soft-touch i piaskowa).

Dla książek do 60 stron najlepiej zastosować papier o gramaturze 150 do 170g. Przy większej liczbie stron zalecany jest papier cieńszy (100 do 120g).

Jak przygotować plik

Projekt książki w oprawie miękkiej trzeba przygotować jako plik PDF zgodnie z następującymi zasadami:

  • Kolejne strony pliku odpowiadają kolejnym stronom książki;
  • Okładkę można przygotować jako pierwszą i ostatnią stronę w pliku. Ew okładka może być w osobnym pliku;
  • Plik do druku musi mieć spad 3mm oraz obszar bezpieczny także 3mm. Po wewnętrznej stronie książki (przy grzbiecie) najlepiej aby powiększyć obszar bezpieczny do 10mm;
  • Kolorystyka CMYK;
  • Rozdzielczość 300DPI.

Przykładowo jeśli chcemy wydrukować książkę rozmiaru A4, zawierającą 40 stron powinniśmy przygotować plik zawierający 42 strony, gdzie każda strona ma rozmiar 216 na 303 mm (A4 plus 3mm spadów z każdej strony). Pierwsza strona pliku będzie to przednia okładka, druga strona pliku to pierwsza strona książki. Ostatnia strona pliku to tylna okładka. Jeśli chcemy aby wewnętrzna strona okładki także była zadrukowana plik powinien mieć 44 strony. W takim wypadku 1 strona to będzie przód okładki, 2 strona to tył przedniej okładki, potem zawartość książki i na końcu 2 strony zawierające wewnętrzną i zewnętrzną stronę tylnej okładki.

Słowniczek:

  • Spady – Jest to ta część, która będzie odcięta (znajduje się na zewnątrz linii cięcia). Plik z projektem powinien zawierać to co znajduje się w obszarze spadów ale powinno to być tylko tło. Zadrukowujemy te odcinane fragmenty aby strony książki były pokryte kolorem aż do krawędzi, bez białych pasków.
  • Obszar bezpieczny – Jest to obszar, który znajdzie się na kartach książki ale znajduje się blisko krawędzi. W tym obszarze powinniśmy umieścić tylko tło. Nie powinno tam być napisów, ramek ani ważnych elementów graficznych.

Zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi przygotowania plików do druku cyfrowego.

Jeśli masz jakieś pytanie napisz je poniżej a odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Studiouh.com Sp. z o.o.
ul. Puławska 233 lok. B5 Czynne: pn. – pt. 9.00-17.00 tel. 509928504, 501584332
UWAGA! w piątek 31 maja drukarnia zamknięta.