Naklejki ze złoceniem – jak przygotować do druku

Naklejki ozdobione złotą folią podkreślą wartość każdego produktu i warto w nie zainwestować. Poniżej pokazujemy jak przygotować plik dla takich naklejek. Jeśli posiadasz już plik skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta aby złożyć zamówienie.

Przygotowanie plików

Aby wydrukować naklejkę ze złoceniem musimy osobno przygotować plik do części kolorowej oraz osobno plik z warstwą złoconą. Plik z warstwą złoconą powinien być w kolorze czarnym (kolor czarny będzie pokryty na naklejce złotą folią. Naklejki trzeba przygotować jako plik PDF zgodnie z następującymi zasadami:

 • Pojedynczy użytek do druku;
 • Pojedynczy użytek dla warstwy złotej (tylko czarny kolor);
 • Użytek i warstwa „złota” mogą być w jednym pliku jako osobne strony lub w 2 plikach;
 • Jak już pisaliśmy warstwa złota musi być w kolorze czarnym. Nie należy wykorzystywać innych kolorów ani odcieni;
 • Oba pliki wycentrowane;
 • Pliki bez dodatkowych znaczników;
 • Pliki w tym samym rozmiarze (mm);
 • Plik do druku musi mieć spad minimum 3mm;
 • Kolorystyka CMYK;
 • Rozdzielczość 300DPI.

Projekt naklejki powinien być trochę większy niż docelowa naklejka. Należy też uwzględnić obszar bezpieczny czyli wszelkie napisy i ważne elementy graficzne powinny być odsunięte ok. 5 mm od krawędzi naklejki.

Ważne jest też aby w miejscach, które mają być pokryte złotą folią było nadrukowane tło. Nie należy powtarzać na wydruku elementów, które mają być potem złote. Błędem jest też umieszczanie pod złotymi elementami białego pola itp.

Słowniczek:

 • Spady – Jest to ta część, która będzie odcięta (znajduje się na zewnątrz linii cięcia). Plik z projektem powinien zawierać to co znajduje się w obszarze spadów ale powinno to być tylko tło. Zadrukowujemy te odcinane fragmenty aby naklejka była pokryta kolorem aż do krawędzi, bez białych pasków.
 • Obszar bezpieczny – Jest to obszar, który znajdzie się na naklejce ale znajduje się blisko krawędzi. W tym obszarze powinniśmy umieścić tylko tło. Nie powinno tam być napisów, ramek ani ważnych elementów graficznych. W przypadku naklejki ze złoceniem najlepiej zastosować obszar bezpieczny 5mm.

Jak złożyć zamówienie

Aby zamówić naklejkę ze złoceniem najlepiej skontaktować się z nami (guzik [Kontakt] po prawej na dole). Nasze konsultantki sprawdzą pliki i przygotują wycenę.

Mogą Cię również zainteresować:

Naklejki na słoiki

Naklejki na słoiki

Dzięki własnym naklejkom słoki ze sprzedawaną żywnością mogą być nie tylko praktyczne ale też wyglądać bardzo profesjonalnie. W Studiouh można je wydrukować już w bardzo małych nakładach.

Czytaj więcej
Naklejki One Way Vision – Jak przygotować plik

Naklejki One Way Vision – Jak przygotować plik

Naklejki One Way Vision to idealne rozwiązanie jeśli chcesz okleić witrynę, okno w pokoju dziecięcym czy szybę pojazdu. Jest to folia perforowana, która po zadrukowaniu i naklejeniu na witrynę daje efekt półprzepuszczalności.

Czytaj więcej
Jeśli masz jakieś pytanie napisz je poniżej a odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Studiouh.com Sp. z o.o.
ul. Puławska 233 lok. B5 Czynne: pn. – pt. 9.00-17.00 tel. 509928504, 501584332
UWAGA! w piątek 31 maja drukarnia zamknięta.