Jak przygotować plik do druku wobblerów?

Plik do druku powinien być przygotowany w rozdzielczości 300dpi, w formacie pdf, ai, tiff, cdr, jpg… Sposób przygotowania projektu uzależniony jest od rodzaju wobblerów, które chcesz zamówić. Możesz zamówić wobblery o dowolnym kształcie, wycinane laserowo lub cięte pod katem prostym.

Jeśli chcesz zamówić wobblery cięte do formatu pod kątem prostym, wystarczy że prześlesz do nas pojedynczy użytek, ze spadami 2-3 mm, a my sami rozłożymy go na arkuszu do druku.

Jeśli chcesz zamówić wobbler o dowolnym kształcie potrzebny będzie nie tylko projekt projekt wobblera, ale także wykrojnik. Możesz przygotować wykrojnik sam lub zlecić to naszemu studiu graficznemu.

Jeśli sam przygotowujesz pliki powinieneś przesłać do nas projekt wobblerów oraz wykrojnik. Zarówno pliki do druku jak i wykrojnik z liniami cięcia powinny być rozłożone na arkuszu SRA3, tj. 450×320 mm. W przypadku wykrojników nie wykonujemy impozycji. Wykrojnik powinien być wycentrowany na arkuszu. W projekcie należy uwzględnić, że max. powierzchnia zadruku w druku cyfrowym to 444×314 mm.

Linie wykrojnika powinny być oznaczone kolorem czerwonym i mieć grubość włosową (0,001 mm).
Wykrojnik może być przygotowany w oddzielnym pliku bądź w osobnej warstwie w pliku. Ważne, aby wykrojnik był przygotowany jako grafika wektorowa (np. programy Corel, Adobe Ilustrator).
Jeśli wykrojnik jest przygotowany w oddzielnej warstwie pamiętaj, że warstwa ta musi pozostać edytowalna, aby można było swobodnie oddzielić projekt do druku i wykrojnik.

Podsumowując:
1. Przygotuj projekt graficzny wobblerów.
2. Rozłóż użytki na arkuszu SRA3 (450×320 mm) uwzględniając max. powierzchnię zadruku, tj. 444×314 mm. Pojedynczy użytek powinien zawierać spady 2-3 mm.
3. Przygotuj wykrojnik na arkuszu SRA3: linie cięcia powinny mieć grubość włosową (0,001 mm), oznacz je kolorem czerwonym. Najwygodniej będzie przygotować wykrojnik na oddzielnej warstwie – będziesz mógł łatwo sprawdzić co zostanie wycięte i czy wykrojnik będzie pasował do wydruku.
4. Zapisz plik do druku. Twój projekt do druku i wykrojnik mogą być zapisane w jednym pliku (ai, cdr, innd) – pod warunkiem, że wykrojnik będzie zapisany na osobnej warstwie, którą pod czas wypuszczania do druku można wyłączyć jednym kliknięciem.
Przy generowaniu pdf-a należy pamiętać, że dla druku jednostronnego, na pierwszej stronie powinna znajdować się treść do druku, na drugiej sam wykrojnik bez innych dodatkowych elementów. W przypadku druku dwustronnego, wykrojnik powinien się znaleźć na stronie trzeciej.
Projekt może też być zapisany jako dwa osobne pliki, odpowiednio nazwane: druk i wykrojnik.

PRZEJDŹ DO ZAMÓWIENIA >>>

Drukujemy na laserze TROTEC.

Jeśli masz jakieś pytanie napisz je poniżej a odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Studiouh.com Sp. z o.o.
ul. Puławska 233 lok. B5 Czynne: pn. – pt. 9.00-17.00 tel. 509928504, 501584332