Co to jest druk cyfrowy

Druk cyfrowy jest technologią doskonale nadającą się do małonakładowych, nietypowych i personalizowanych produkcji.

Od klasycznego druku offsetowego różni się on tym, że nie wymaga skomplikowanej i kosztownej przygotowalni . Co za tym idzie nie ma kosztów startowych i właśnie dzięki temu warto drukować tą techniką małe nakłady.

Czym są Drukarnie Cyfrowe?

Maszyny różnych producentów tworzą szeroką gamę modeli – od szybkich drukarek laserowych do rozbudowanych maszyn offsetowych. Technologie cyfrowe wykorzystane w tych systemach umożliwiają druk bezpośrednio z pliku, eliminując czasochłonne naświetlanie klisz, blach drukarskich i kalibrowanie maszyn.
Technologie cyfrowe wysuwają się na prowadzenie pod względem szybkiej produkcji, elastyczności i ekonomicznego druku pełnokolorowych prac w małych nakładach.

Szybka Produkcja.

Doświadczona drukarnia oferuje odbiór pracy w ciągu kilku godzin od dostarczenia zlecenia, szybkość wykonania zaleźy już tylko od tego, jak bardzo skomplikowane jest wykończenie introligatorskie pracy.

Elastyczność.

Ponieważ obraz jest tworzony bezpośrednio na bębnach maszyn cyfrowych, można dokonywać zmian w ostatniej chwili. Elektroniczne tworzenie obrazu na bębnie drukującym umożliwia także druk zmiennych danych na kolejnych kartkach; wymiana określonego fragmentu tekstu czy obrazu nazwana jest personalizacją.

Kiedy Wybrać Druk Cyfrowy?

Druk cyfrowy jest idealny do druku pełnokolorowych prac w małym nakładzie, wymagających szybkiej produkcji i elastyczności.
Jest jedynym wyjściem gdy trzeba wydrukować mały nakład (czy jedną sztukę) broszury, albumu, prezentacji czy raportu.
Jest jedynym rozwiązaniem dla prac personalizowanych czyli dopasowanych dokładnie do konkretnej osoby (prostym przykładem jest tu zaproszenie z wpisanym imieniem i nazwiskiem osoby zapraszanej jak również cała publikacja skierowana do konkretnego „Jana Kowalskiego”)
Pomaga przedstawić projekty graficzne lub zorganizować badania marketingowe.

Tak wyglądają kolejne etapy druku cyfrowego:
druk cyfrowy schemat

A tak offsetowego:

druk offsetowy schemat

druk offsetowy

Jeśli masz jakieś pytanie napisz je poniżej a odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Studiouh.com Sp. z o.o.
ul. Puławska 233 lok. B5 Czynne: pn. – pt. 9.00-17.00 tel. 509928504, 501584332