Przygotowanie pliku do druku cyfrowego

W technologii cyfrowej drukujemy bezpośrednio z pliku. Najlepszy do druku będzie więc PDF, jednak poradzimy sobie także z plikami z rozszerzeniem JPG, AI, CDR, TIF, PSD czy EPS.
Prace przeznaczone do druku cyfrowego powinny być przygotowane w formacie docelowym (skala 1:1), w rozdzielczości 300dpi.
Wszystkie elementy w pliku powinny być zapisane w przestrzeni barwnej CMYK, przyjmujemy jednak też prace przygotowane w RGB.
Plik powinien być „spłaszczony” – nie powinien zawierać warstw, kanałów, itp.
Teksty powinny być zamienione na krzywe.
Projekt powinien zawierać:
SPADY, czyli grafika wyciągnięta poza obszar netto pracy (pracy po docięciu). Spad gwarantuje, że po przycięciu pracy obszar zadruku będzie dochodził do samej krawędzi pracy. Dodatkowo teksty lub grafika powinny być oddalone od linii cięcia – umieszczone zbyt blisko mogą zostać ścięte.
SZNYTY/PASERY, czyli punkty wyznaczające linie cięcia. Są to znaki w postaci cienkiej kreski poza formatem netto pracy, pokazujący w którym miejscu ma być przycięta praca.
OZNACZENIA ZGINANIA/BIGOWANIA (jeśli praca będzie bigowana), czyli punkty wyznaczające linię gięcia, umieszczone poza formatem netto pracy. Umożliwiają właściwe, zgodne z założeniem projekty wykończenie pracy.
Prace wielostronicowe powinny być zapisane w jednym pliku (zawierającym wszystkie strony, także puste).
Uwaga! Prace przeznaczone do oprawy zeszytowej powinny być przygotowane składkami (czyli pierwsza strona z ostatnią, druga z przedostatnią, itd.). Jeśli nie dysponujesz projektem w którym strony są złożone składkami prześlij nam plik z pojedynczymi stronami. Należy pamiętać także, że liczba stron w pracach do oprawy zeszytowej musi być podzielna przez 4.

Poniżej znajdziesz makiety prac – wybrane formaty, które pomogą Ci w przygotowaniu projektu:

WYDRUK A3
WYDRUK A4
WYDRUK A5
WYDRUK A6
WYDRUK A6/A7
WYDRUK DL
Wizytówki 90×50 mm
Wizytówki 85×55 mm
Identyfikatory

PRZEJDŹ DO PRODUKTÓW I ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE >>>

Jeśli masz jakieś pytanie napisz je poniżej a odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Studiouh.com Sp. z o.o.
ul. Puławska 233 lok. B5 Czynne: pn. – pt. 9.00-17.00 tel. 509928504, 501584332